Ingmar Muusikus

Ingmar Muusikus

Looduse pildistamine ei ole mu hobi; pigem on see elulaad, millega koos olen elanud viimased veerand sajandit. Fotoaparaat on sel teekonnal väärt riistapuu, mis on avardanud ja rikastanud mu elu, õpetades märkama asju, mis ilma jäänuks märkamata. Olgu selleks kunagised Smenad ja Zenidid või tänapäevased Canonid, need on olnud maailmaga suhtlemise ja eneseväljenduse vahendiks. Olen olnud palju aastaid tegev ka pressifotograafina, kuid pöördunud lõpuks ikkagi tagasi looduse poole. Elus tuleb teha pühendumuse ja kirega asju, mis iseendale tõeliselt korda lähevad, siis võib loota, et need lähevad korda ka teistele. Viimased kolm aastat olen peamiselt pildistanud loomi-linde ja kirjutanud suuremal hulgal looduslugusid. Tunnen, et see on olnud minu jaoks mõnus ja ainuõige elu.

Aivar Sokk

Aivar Sokk

Suurem huvi fotograafia vastu tekkis 2005 aastal, kui soetasin oma esimese peegelkaamera. Ja üsna varsti sai selgeks, et kõige rohkem meeldib jäädvustada loodust ja seal elavaid loomi-linde. 2009 aasta lõpus kutsuti mind osalema 12KUUD projektis. Kokku sai väga lahe seltskond keda ühendab huvi looduse ja selle jäädvustamise vastu!

Koduleht: http://aivarsokk.com/

Valmar Voolaid

Valmar Voolaid

Seda ma ei oska öelda kus mulle looduspildistamise pisik külge jäi, igatahes seda ma tean, et kui esimese peegelkaamera kätte sain siis sai ka metsas väike tiir tehtud. Selleks esimeseks peegliks oli Zenit ET ja paar objektiivid. Peale seda üsna ruttu tuli ka esimene digipeegel ja sealt alates olen väikeste tõusude ja mõõnadega loodust pildile püüdmas käinud. Algus aastatel sai pildistatud kõike: maastike, makrot, linde ja loomi. Nüüd panen rohkem rõhku lindude pildistamisele, kuid kui tahtmine tuleb või vaja natuke vaheldust siis ajan metsas loomi ja liblikaid taga ja sätin loojanguteks ja päikese tõusudeks ennast mõne ahvatleva maastiku äärde.

Vivian Ainsalu

Vivian Ainsalu

Olen sündinud 15. novembril 1979. aastal Suure-Jaanis. Fotopisikusse nakatusin keskkoolis, kui tegin esimesed klõpsud Zenidiga. Huvi süvenedes sai muretsetud ka veidi tõsisem varustus. Eelkõige ajavad mind metsa neljajalgsed-tiivulised, aga ei ütle ära ka lainurgaga mere ääres uitamisest. Vestlus loodusega tekitab hea tuju isegi siis, kui ühtegi pilti kinni püüda ei õnnestu. Aga kui on õnnestunud üht-teist ka mälukaardile talletada, siis on rõõm seda suurem ning veel suurem, kui seda hetke saab ka teistega jagada.

Yyhely Hälvin

Yyhely Hälvin

Sündinud suve keskel, aasta oli siis 1993. See kurivaim fotopisik nakatas millalgi 2008 aasta paiku. Alguses käisin metsas ikka pigem ilusate piltide pärast, kuigi loodusega on koguaeg ninapidi koos oldud. Aga nüüd võib ütelda, et see enam nii ei ole. Kuigi varahommikul on põrgulikult raske end üles ajada, pole ma seda kordagi kahetsenud. Midagi lihtsalt kutsub, ja siis tuleb minna! Loomad-linnud panevad südame alati kiiremini põksuma, kuid muul ajal jäävad objektiivi ette orhideed, mutukad-putukad ja ilu ise.

Jan Lepamaa

Jan Lepamaa

Olen sündinud 20. Jaanuaril 1971 Tallinnas. Lapsepõlv möödus linna lähedal maal, metsade ja põldude vahel. Sealt on pärit ka huvi looduse vastu. Fotograafiaga sai tutvust tehtud koolipõlves, aparaadiks oli Smena 8M ja peamiselt sai pildistatud klassikaaslasi. Looduse ja fotograafia panin omavahel kokku umbes sajandivahetuse aegu. 2010 aasta alguses otsustasin oma loomingut kodulehe kaudu ka suuremale avalikusele näidata. Ja nüüd olen siin…

E-post: jan.lepamaa[ätt]gmail.com

Koduleht: https://lepakapildid.ee

Ragnar Soa

Ragnar Soa

Fotograafia juurde sattusin juba umbes 10 aastat tagasi kui ostsin oma esimese peegelkaamera. Peale selle kaamera ostu selgus ka et vanaisa oli jätnud mulle päranduseks vana FED5b ja ZENITH kaamerad. Niiet pilti olen teinud nii filmile kui ka kaardile. Päris pikalt otsisin seda enda stiili. Olen proovinud nii ürituste pildistamist, table-top'i, portreed kui ka loodusfotograafiat. Ja kuna olen suur matka huviline ja loodusesse satun nii tihti kui kaootiline töögraafik lubab, Siis loodusfoto on see mida ma kõige tihedamini teen.

Telefon: 57832022

E-post: ragnarsoa[ätt]gmail.com

Koduleht: https://www.facebook.com/ragnarsoafoto/photos_stream?tab=photos_albums

Andrei Reinol

Andrei Reinol

Loodus on mulle alati hingelähedane olnud. Niikaua kui mäletan, olen nautinud võimalust metsas, soos või mere ääres oma aega veeta. Mingil ajal tekkis tahtmine neid ilusaid hetki, mida näen, talletada. Kaamera sobis selleks suurepäraselt. Nüüdseks otsin olustikke, mis on erilised, tavatud, haruldased ning püüan neid maastikega kokku sulatada. Just maastikufotograafia on mulle kõige lähedasemaks saanud. Kirg ei ole raugenud, oleks vaid aega rohkem.

Koduleht: http://www.andreireinol.com/

Kalmer Lehepuu

Kalmer Lehepuu

Ärge küsige miks ma pildistan, sest ma ei tea seda. See lihtsalt on nii. Pildistan kõike, mis tundub huvitav, eelkõige loodust. Mitte, et inimesed mulle ei meeldi. Meeldivad küll. Aga metsas meeldib rohkem.

Koduleht: http://www.meesmetsast.com

Tauri Pärna

Tauri Pärna

Aastani 2009 oli minust käinud suure kaarega mööda fotograafia. Veel suurema kaarega loodusfotograafia. Kui nüüd aus olla siis ega ei teadnud ka päris täpselt, mis asi see peegelkaamera on. Nii ühele kui teisele tuttavale hakkasid tekkima sedasorti aparaadid. Loomulikult tuli ka endale see muretseda. Nii saigi ostetud oma esimene peegelkaamera. Sai klõpsitud kõike, kuid üha enam ja enam hakkas mind köitma loodus. Esmalt päikeseloojangud mereääres, sealt edasi linnud ja loomad. Tänaseks on asi jõudnud sinnamaani, et enese jaoks on leitud hobi, milleta oleks ikka väga väga igav ja millest loobuda kindlasti ei tahaks. Seoses loodusfotograafiaga olen juurde saanud palju uusi teadmisi ning häid tuttavaid. Tänaseks on ka üsna selgelt välja kujunenud eelistused, mida pildistada meeldib. Peamisteks on linnud ja maastik, kuid aegajalt tuleb ette ka klõpse mõnest suuremast või väiksemast neljajalgsest ning muust põnevast, mis metsades või rabades kaamera ette jääb.

E-post: tauriparna[ätt]hot.ee

Koduleht: http://tauriparna.planet.ee


Martin Koitmäe

Martin Koitmäe

Olen sündinud 1990. aastal Viljandi lähedal Ramsil, kus elan siiani. Fotograafiaga puutusin lähemalt kokku 2006. aastal ja süvenev pildistamise huvi oli ka see, mis mind loodusesse viis. Enamik mu pilte on tehtud kodu lähedal Sinialliku piirkonnas. Kuigi väike ala, jätkub seal mulle pildimaterjali veel ilmselt aastateks – sealsete loomade ja lindudega polegi veel lähemalt tutvust jõudnud teha. Kõige sagedamini on sattunud objektiivi ette maastikud ja lilled.

Janar Kull

Janar Kull

Olen sündinud 14. jaanuaril 1982 a. Põlvas. Fotopisiku sain isalt nagu ilmselt paljud meist. Fotograafiaga olen tegelenud tõsisemalt ligi üheksa aastat. Pildistada meeldib peaaegu kõike, mis objektiivi ette jääb ja silmale vähegi ilus tundub. Kuid kõige rohkem meeldib siiski jäädvustada loodust ja selle ilu. Kuna pildistamine on mul ikkagi hobi siis tuleb sellega tegeleda oma vabast ajast ning seda pole mitte palju.

Koduleht: http://janograf.planet.ee

Gaida Jakson

Gaida Jakson

Erinevalt paljudest fotograafidest ei saa ma öelda, et pildistamine on mind ammusest ajast köitnud. Küll aga on loodus mind lummanud kogu mu teadliku elu, enamuse ajast küll nautlejana ja fanaatilise kalanaisena, aga ajapikku tänu väärtushinnangute muutumisele on saanud kogu mu tegevus uue suuna. Oskus loodust näha, tunda, kuulda ja hoida ning tajuda loodust kõigi oma meeltega peaks kuuluma iga loodushuvilise repertuaari. Sisimas olen jõudnud arusaamisele, et minu jaoks eksisteerib kaks täiesti erinevat maailma: Kiirus ja Rütm. Omatahtsi olen Kiiruse alla paigutanud kõik inimtegevusega seonduva, kõik mis haavab ja riivab hinge, argipäeva mured ja vahel harva ka rõõmud. Rütm on meile kaasa antud sünnihetkest. See, kuidas keegi oma Rütmi avastab ja tajub, muudab meid emotsionaalselt tasakaalukaks ja paremaks. Parim väljund selleks minu puhul on vist foto, et anda edasi oma emotsioone.

Janek Laanemäe

Janek Laanemäe

Olen sündinud 78ndal aastal Tallinnas ning enamus elust ka selles lahedas agulimaigulises kohas nimega Pelgulinn elanud. Alates sajandivahetusest olen end sidunud Lääne-Virumaaga ja tänaseks on mu kodu just nimelt Rakveres. Loodusega on mind linnalast õnneks kokku viidud juba väga varasest peale. Tee fotograafia juurde leidsingi peale seda, kui Tallinnast ära tulin. Pildi tegemine on mulle pakkunud ja loodetavasti pakub ka edaspidi tohutut naudingut. Paraku ei saa ma öelda, nagu vist ka enamus teisi siinseid tegijaid, et pilditegemine oleks ka muu töö – ehk kunagi saab, kes teab :)

Urmet Pilt

Urmet Pilt

Mulle meeldib loodust vaadelda. Kuidagi eriline tunne tuleb alati sisse, kui jälle oma sammud metspoole olen seadnud. Võimas… Olen jõudnud arusaamisele, et loodus on ELU.. elu selle kõige suuremas ja imetlusväärsemas mõttes. Seda elu püüangi pildile püüda. Fotograafiaga olen kokku puutunud alates 2005 aastast, tõsisemad pildid hakkasid pildipurki tulema 2007 aasta veebruarikuust.

Koduleht: http://ufoto.net

Rivo Tarum

Rivo Tarum

Sündinud 1984 aastal Alutaguse laante keskel. Looduses ringi uitamine ja selle ilu kogemine on olnud alati minu lemmiktegevus. Mingil põhjusel ei viinud teed mind kohe fotograafiani, kuigi alati tundsin selle vastu suurt huvi. Pöördepunktiks sai 2007 aasta, sellest sai alguse suur fotohullustus. Ja siin on üks järjekordne väljund sellele. Fotograafias keskendun loodusele, pildistan kõike mis huvi pakub. Praegusel hetkel eelkõige looduse detaile, maastike ja makrot.

Koduleht: http://tarumfoto.com

Indrek Vendelin

Indrek Vendelin

Mulle meeldivad seiklused ja looduse pildistamine on seiklus. Vahet ei ole, kas istuda öö läbi varjes karu oodates, jahtida metskitse, jälgida varblast, olla lainete keskel või lihtsalt jalutada metsas – foto on põnev. Samas, ega inimeste pildistamine vähem huvitav ole. Kogu võlu peitub õige hetke tabamises. See hetk võib kesta tunde, võib kesta vaid murdosa sekundist, tähtis on emotsioon, mis sellega kaasa tuleb. Minge pildistama, laske endast pilte teha ja olge ehtsad – seda ilusam tulemus!

E-post: indrek.vendelin[ätt]gmail.com

Koduleht: http://vendelin.ee

Tarmo Mikussaar

Tarmo Mikussaar

Sündinud 1970 aastal Järvamaal. Hariduselt metsnik. Metsnikuna töötasin 10 aastat. Viimased aastad tegelen saematerjalide kuivatamisega. Mustvalge fotograafia põhitõed omandasin juba lapsepõlves isa kõrvalt ja hiljem iseseisvalt külapoistega ise kokku klopsitud fotopimikutes ilmutite ja kinnititega lätserdades. Uus tuhin algas paar aastat enne digitaalse fotograafia võidukäiku mil muretsesin omale korraliku filmi-peegelkaamera ja jõudsin ennast tänapäeva fototehnikaga parasjagu kurssi viia, et olla valmis juba digitaalsete peegelkaameratega tõsisemaks pildistamiseks. Edasi on kõik läinud kui iseenesest. Olen märkamatult soetanud ka peaaegu kõik vajalikud objektiivid ja muud vidinad. Nüüd on jäänud vaid puhas rõõm looduses liikumisest ja toredate hetkede jäädvustamisest. Vahest käin ka ilma kaamerata metsas. Kui aga pildistamine peaks olema minu igapäevatöö, siis leiaksin ma omale kindlasti mõne muu huvitava hobi.

Andres Tamm

Andres Tamm

Andres Tamm on sündinud 1973a Lõuna-Eesti väike linnas Valga. Kaugel vene ajal paljude poolt näpitud kaamera Smena 8M oli tema esimeseks abivahendiks. Väga palju vett on vahepeal merre voolanud enne, kui ta fotonduse ja looduse ühte patta ajas. Looduspilt.ee on väga suure jälje jätnud tema loomingulisele küljele. Sealt leidis ta ka sõbrad, kes on teda harinud fotonduses andes piitsa ja präänikut. Ühel hetkel oli nagu vaja endast mingi märk maha jätta ja siis panid 5 sõpra pead kokku ja sündis 12 KUUD.

Janek Joab

Janek Joab

Olen sündinud 1970. aastal Antslas. Olen lapsest saati keset loodust elanud, mets on olnud minu teine kodu. Pildistamise juurde jõudsin seitse aastat tagasi. Tänaseks on algsetest suvaklõpsudest välja kasvanud tõsine harrastus. Pildistan peamiselt oma kodukandis - Antsla ümbruses. Avastamis- ja jäädvustamisväärset on siin lõputult. Kõige rohkem on aga fotograafia minu jaoks võimalus peatada hetk ja astuda korrakski maha kiirrongilt.

Telefon: 5150876

E-post: janekjoab[ätt]gmail.com